Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Badanie kleszcza w kierunku boreliozy wykonujemy zarówno w celu profilaktyki, jak i w przypadku wystąpienia objawów związanych z tą chorobą lub innymi infekcjami odkleszczowymi.

Jeśli zostałeś ugryziony przez kleszcza, wybierz wiarygodniejszą od badania krwi metodę techniką Real Time PCR. Zachęcamy do skorzystania z naszych specjalistycznych usług, aby wykluczyć ryzyko zakażenia.

Badanie kleszczy na boreliozę i inne infekcje odkleszczowe

Badanie kleszczy na boreliozę polega na przeprowadzeniu analiz laboratoryjnych w celu zweryfikowania, czy w ich ciele występują krętki Borrelii. Wykrycie obecności Borrelii w kleszczu jest prostsze i bardziej niezawodne niż diagnostyka z krwi pacjenta. Krętki pozostają w niej maksymalnie przez 2 tygodnie, a następnie przemieszczają się do innych tkanek. Najwcześniej po 3 tygodniach od ukąszenia pojawiają się przeciwciała przeciw krętkowi i mogą pozostawać niewykrywalne.

W laboratorium Helisa badanie na kleszczach przeprowadzamy najnowocześniejszą techniką Real Time PCR. Polega ona na wykrywaniu sekwencji DNA typowych dla określonych patogenów. To metoda wyjątkowo czuła, gwarantująca wysoką wiarygodność wyniku.

Badanie po ugryzieniu kleszcza – oferta laboratorium Helisa

W naszej ofercie proponujemy kilka atrakcyjnych wariantów badania po ugryzieniu kleszcza. Pakiet podstawowy dotyczy diagnostyki infekcji odkleszczowych, obejmującą Borrelia burgdorferii sensu lato (wszystkie gatunki Borelii) oraz wirus odkleszczowego zapalenia mózgu (TBEV). W zakres pakietu rozszerzonego wchodzi rozpoznanie infekcji Borrelia burgdorferii sensu lato, wirusa odkleszczowego zapalenia mózgu (TBEV), Anaplasma/Ehrlichia, Babesia (B. canis, B. gibsoni, B. divergens).
Zapewniamy najwyższą jakość usług. Zadbaj o swoje zdrowie i skontaktuj się z nami, aby umówić się na badanie kleszcza na boreliozę bądź inną infekcję odkleszczową.