Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Zaleca się, aby każda kobieta powyżej 21. roku życia regularnie poddawała się cytologii ginekologicznej co najmniej raz na 3 lata. Osoby z grupy ryzyka powinny wykonywać to badanie częściej. Cytologia coroczna wskazana jest u kobiet aktywnych seksualnie zagrożonych występowaniem chorób przenoszonych drogą płciową, ze współistniejącymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, z potwierdzonym nosicielstwem HPV oraz przy osłabionej odporności, wywołanej wirusem HIV bądź po chemioterapii.

Badanie molekularne HPV – skuteczniejsza diagnostyka

HPV jest wirusem, który stanowi główną przyczynę zmian nowotworowych szyjki macicy. Badanie molekularne HPV pozwala na wykrycie obecności wirusa HPV w materiale pobranym z organizmu i co istotne – jest dokładniejsze od standardowej cytologii. Wykorzystuje się w nim metodę PCR (reakcji łańcuchowej polimerazy), aby wykryć materiał genetyczny wirusa HPV.

Wynik badania molekularnego HPV jest ważnym elementem diagnozy i pomaga lekarzom w określeniu, czy kobieta jest narażona na ryzyko rozwoju zmian nowotworowych narządów rodnych. Badanie HPV u kobiet jest często wykonywane jako uzupełnienie cytologii, aby uzyskać pełny obraz stanu zdrowia pacjentki.

Badanie w kilku wariantach – cytologia cienkowarstwowa LBC

Laboratorium Helisa oferuje możliwość zakupu cytologii cienkowarstwowej LBC w wariancie podstawowym, a także rozszerzonym. Proponujemy opcję UROGENITAL 7, obejmującą diagnostykę zakażeń intymnych, a oprócz tego test HPV14, wykonywany jako badanie przesiewowe w kierunku infekcji wirusem HPV.

Z myślą o kobietach mających utrudniony dostęp do wizyt u lekarza ginekologa stworzyliśmy ułatwienie w postaci zamówienia cytologii cienkowarstwowej LBC z samodzielnym pobraniem wymazu. Przy zakupie badania otrzymuje się pojemniczek oraz aplikator Evelyn Brush, umożliwiający pobranie wymazu ginekologicznego w domowym zaciszu. W skład zestawu wchodzi również dokładna instrukcja, dostępny jest także z film instruktażowy.