Wyświetlanie 1–16 z 17 wyników

Badanie kału na obecność pasożytów

W Laboratorium Helisa pacjenci mogą zamówić między innymi badanie kału na glistę ludzką oraz badanie kału na owsiki, które zaliczają się do najczęściej wykrywanych pasożytów powodujących infekcje u ludzi.

Badanie pasożytów w kale przeprowadza się w celu zdiagnozowania zakażenia pasożytniczego układu pokarmowego u osób z charakterystycznymi symptomami, a także z przedłużającymi się i nieustępującymi po leczeniu ciężkimi objawami infekcji.

Niepokojące objawy, wskazujące, że warto zdecydować się na badania kału na pasożyty w Helisa w Warszawie, to przede wszystkim długotrwała biegunka, której mogą towarzyszyć skurczowe bóle brzucha, nudności i wymioty. Wzdęcia, krew i śluz w kale oraz zmiana jego wyglądu i zapachu są także alarmującymi sygnałami wskazującymi na infekcję przewodu pokarmowego. Zakażenie może prowadzić do odwodnienia, co objawia się zwiększonym pragnieniem i rzadszym oddawaniem moczu.

Jak przygotować próbkę kału na pasożyty i inne czynniki chorobotwórcze

Aby właściwie przygotować próbkę kału na pasożyty lub do analizy laboratoryjnej innych czynników chorobotwórczych, najlepiej jest umieścić ją w specjalnym pojemniku dostępnym w aptekach. W zestawie znajduje się szpatułka, która umożliwia łatwe pobranie materiału do badań. W przypadku badania kału na pasożyty u niemowlaka w naszym warszawskim laboratorium, stolec może zostać pobrany z wcześniej wyprasowanej pieluszki tetrowej.

W pojemniku powinien znaleźć się materiał zmieniony chorobowo, przykładowo fragmenty zawierające krew, śluz, ropę. Ilość i sposób pobierania próbek oraz czas ich przechowywania przed badaniem mogą być zależne od indywidualnej oceny oraz wskazań lekarza.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą Laboratorium Helisa, aby zacząć proces uzyskiwania pełnej i dokładnej diagnozy swojego stanu zdrowia dzięki specjalistycznemu badaniu na obecność pasożytów dla pacjentów z Warszawy oraz innych miejscowości.